Anasayfa PPL Eğitimi

PPL Eğitimi

Hususi Pilot Lisansı PPL almak isteyen kişiye; görerek uçuş şartları altında emniyetle uçuş yapabilmesi için uluslararası standartlarda eğitim verilmesidir. PPL sahibi pilot; ticari olmayan uçuşlarda ücret almaksızın tek motorlu bir uçağın pilotu ya da yardımcı pilotu olarak uçabilir.

Pilotaj Uçuş Akademisi bünyesinde alacağınız Hususi Pilot Lisansı PPL eğitimi; Akademi’nin meteorolojik ve coğrafi konumu sebebi ile uçuşların düzenli yapılabilmesine olanak tanırken aynı zamanda pilot eğitiminin sağlam temellerini atarak başarılı pilotların yetiştirilmesini amaçlamaktadır.

Akademi bünyesinde PPL eğitimi almak isteyen pilot adayları, yapılacak mülakat neticesine bağlı olarak kabul edileceklerdir. Mülakatın uygulanma sebebi mezunlarımızın başarı ile yeterlilik oranı yüksek, tecrübeli ve disiplin sahibi olarak havacılık sektörüne kazandırılmasını hedeflememizdir. Sağlam temellerin atıldığı PPL eğitimimiz ile ATPL sürecine devam etmek isteyen mezun pilotlarımız havacılık kariyerlerinde kendilerinden emin bir şekilde ilerleyeceklerdir.

Pilotaj Uçuş Akademisi’nin avantajlarından bazılarını belirtecek olursak:

  • Uçuş eğitimlerinin Türkiye içerisinde mevsimleri uçuşa en uygun yerlerden biri olan Antalya bölgesinde operasyonları icra etmektedir,
  • Türkiye’de standart hale gelmiş fiyatlandırmalar yerine, uygun ve pilot adayına hitap eden fiyatlandırma seçenekleri sunmuştur,
  • Yenilikçi, öğrencinin keyif almasını sağlayan eğitim anlayışı ile havacılık sektörüne donanımlı pilotlar kazandırmayı hedeflemiştir.

Havacılığa olan sevgimizi ve deneyimlerimizi Pilot-in-Command ile gösterdiğimiz bu süreci Pilotaj Uçuş Akademisi ile ilerleterek, Türkiye’de mevcut olan pilot açığını deneyimli kadromuz ve yüksek kalite anlayışımızla gidereceğiz. Havacılığa karşı merakınız varsa ve havacılık sektöründe kariyer yapmayı düşünüyorsanız; Türkiye’nin en güzel iklimine sahip olan Antalya’ya, deneyimli ekibimiz ve yenilikçi eğitim anlayışımızla sizleri de Pilotaj Uçuş Akademisi’ne bekliyoruz.