Anasayfa Uçuş Programları

Uçuş Programları

skyCVcenter.com ve Side Havacılık İşletmesi olarak başlattığımız Deneyim Uçuş Programı ile havacılığa meraklı, hobi amaçlı, pilot olmayı düşünen herkesin güvenli, emniyetli ve düşük maliyetli bir şekilde uçuş deneyimini yaşamasını hedefliyoruz. Uçuş deneyimini pilotluğa en yakın bir şekilde yaşayarak havacılığa karşı ilgi ve yeteneğinizide keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Uçuş Programlarımızı Tanıyalım;

  • Deneyim Uçuş Programı: Cessna 172P uçağımız ile gerçekleştirilen uçuşlarımızın süreci şöyle işlemektedir; uçuş öncesi genel uçak bilgisi ve uçuş emniyeti için gerekli bilgiler verildikten sonra deneyimli pilotumuz tarafından kalkış yapılır. Güvenli irtifaya tırmanıldıktan sonra pilotumuzun gözetiminde uçağın kontrolleri size bırakılır. Dönüşler, yükselme ve alçalma gibi başlıca manevraları yapabilirsiniz. Bu isteğe bağlıdır ve istemiyorsanız sadece uçuşun keyfini de çıkarabilirsiniz. Piste yaklaşma ve iniş pilotumuz tarafından gerçekleştirildikten sonra program tamamlanmış olur. Katılımınızdan dolayı size verilecek olan Katılım Belgesini almayı unutmayın! Uçuş Süresi: 30 dakika veya 60 dakikadır. 
  • Oryantasyon Uçuş Programı: Pilot eğitimi almayı hedeflemiş adaylar için hazırlanmış bu programda pilot adaylarına uçuş eğitiminde öğrenecekleri Hava Hareketlerini uygulamaktayız. Böylelikle uçuş eğitimine başlayacak  adaylara uçuş temellerini oluşturmaktayız. Uçuş Süresi: 120 dakika
  • PIC (Pilot-In-Command) Programı: Öğrenci pilotların ATPL eğitiminde, doldurması gereken uçuş saatleri 20-30 gün gibi kısa bir sürede, günde 5-6 saat uçarak uçuş eğitimlerini tamamlamaktadırlar. Ayrıca 20 saat üzeri uçacak adaylara aynı zamanda ücretsiz konaklama hizmetide sunulmaktadır.